Варто зазначити, що проблема корозії металевих виробів стояла давно. На поверхні заліза під впливом кисню утворюється пухка і об'ємна субстанція, звана іржею. Що найгірше, якщо процес запущений, його неможливо зупинити. А ось запобігти можна з допомогою спеціальних покриттів, таких, як олово, цинк, алюміній.
Оцинковане залізо володіє рядом переваг:
- Тривалий експлуатаційний термін. Мінімальний термін використання 10 років. В залежності від призначення виріб покривають різною товщиною цинку.
- Унікальність поєднання металів. Шар цинку прекрасно взаємодіє з металевою основою, під час використання матеріал не тріскається, не відшаровується, не лопається і не сколюється.
- Абсолютна екологічність. Цинк є природним матеріалом і тому не виділяє шкідливих токсинів, якщо порівнювати з високотоксичними полімерами. Тому його можна активно застосовувати в житлових приміщеннях. Вода не розчиняє, а отже, він не впливає на якість питної води.
- Висока дифузія. Коли проводиться робота з оцинкованими виробами, місця зрізів володіють унікальною властивістю «затягуватися». Це ж стосується і подряпин, сколів і виробок.
- Естетичний вигляд. Багато споживачі бачать в матовому цинковій покритті особливу привабливість. Подібне покриття є чудовою основою для різноманітних виробів, цинком можна покривати будь-які металеві вироби.
- Демократична ціна. Не можна сказати, що даний матеріал дуже дешевий, але його може дозволити придбати кожен. Якщо порівнювати з нержавійкою, то оцинковка – це співвідношення «ціна-якість».
Без особливого покриття металеві вироби прослужать лише кілька років, збиток від їх використання може бути значним. Вони не витримують локальні навантаження, що в підсумку призводить до руйнування. У ході декількох експериментів було вирішено нанести шар цинку. Він послужив прекрасною перешкодою для води і кисню, створюючи вакуум між поверхнею виробу і шаром цинку. Цинк відмінно взаємодіє з металом, його молекули поступово перемішується з молекулами заліза і виходить єдиний матеріал.
- Ціна: 240 ₴/кг