Перекатка рукавів — один із найважливіших заходів, який забезпечує їх збереження, що дає змогу унеможливити витік вогнегасників і зниження напору, що так само дає змогу мінімізувати ризик фінансових втрат під час пожежі та в інших випадках, у яких експлуатується ця продукція. Важливо, що ця процедура істотно збільшує термін експлуатації рукавів.
Перекатка рукавів проводиться за певною процедурою та важливо, щоб цим працювали справжні професіонали, тому рекомендуємо Вам звернутися до нашої компанії для проведення цих робіт. Пропонуємо ознайомитися зі рубежею, у якій ми виявимо на деякі моменти по перемотуванню рукавів.
ПРОВІДЕННЯ МЕРЕПРІЯ
Перекатка рукавів — це обов'язковий атрибут заходів, що становлять роботу з технічного обслуговування. На всіх об'єктах пожежні рукави зберігаються в пожежних шафах у змотуванні. Для запобігання розривам поверхні рукавів фахівці проводять їх перекатку або після кожної експлуатації, або, якщо рукав не використовувався, через заданий проміжок часу.
Зупинимо докладніше на самій процедурі.
1. Підготовка
Рукав необхідно розкачати по всій довжині та ретельно промити. Після цього рукав сушиться, але суворо без застосування нагрівання, різних опалювальних приладів. Рукав має просохнути самостійно, за процедурою рекомендується розмістити його просто неба, але обов'язково в тіні. Рукав можна просушити в спеціально призначених для цього сушарках, але зазвичай цим користуються під час сушіння в зимову пору року.
2. Перевірка на герметичність
Ця процедура містить у собі проведення випробувань пожежників. Якщо виявлені порушення цілісності рукава, їх усувають за допомогою вулканізації. Якщо рукав целосний, то його просто перемотують. Перекатка на нове ребро необхідна для профілактики появи гнилі, а також перетирання швів і пересихання в місцях, де є згини. Важливий нюанс: кут перемотування за цієї процедури має становити 90 градусів. Це необхідно для того, щоб згин утворилися в іншому місці.
Перекатку рукавів, безумовно, можна проводити вручну, але необхідно враховувати, що це досить трудомістка та непроста процедура. Тому компанії, які спеціалізується на цьому виді послуг, зазвичай використовують верстат для перемотування. Безумовно, його використання прискорює процес перекачування та робить його істотно ефективнішим.
ТЕРМІН І ТРЕБУВАННЯ
У тому разі, якщо пожежний рукав, що міститься в шафі, не застосовувався, то перекатка рукавів проводиться не рідше ніж 1 раз на рік. Якщо рукав зберігається на складі, то його перемотування відбувається раз на 3 місяці.
Важливо перед проведенням перекатки рукавів вивчити технічну документацію на цю продукцію, оскільки виробник може позначити деякі вимоги техобслуговування. Якщо вимоги, зазначені в них, не порушують нормативної документації, що регулює цю діяльність, то їх необхідно врахувати.
Також необхідно враховувати, що подвійна скатка (або скатка в гармошку) використовується для рукавів, які під'єднуються до пожежного крана. Скатка в один шар застосовується до рукавів, які зберігаються в складських приміщеннях.
ДОКУМЕНТАЦІЯ І ЕЕ ОФОРМЛЕННЯ
Є перевірки, під час яких працівники перевіряють терміни перекачування, рекомендують усунути виявлені вади та навіть штрафують за порушення. Зазвичай, на кожному підприємстві або об'єкті міститься журнал перекатки рукавів. Терміни перекачування часто перевіряють органи контролю. Інспенсер має право виписати штраф або вказати на брак. На підприємстві заводять журнал перекатки рукавів. На його обкладинці вказана така інформація: назва та номер (за внутрішньою справою); дата початку заповнення; реєстраційний номер.
У журналі можна побачити такі графи:
- порядковий номер;
- дата перекачування рукава;
- його розташування;
- його довжина;
- інформація про відповідальне за перекачування;
- підпис.
Опціонно додаються колонка з номер пломби пожежної шафи, у якій зберігається рукав. Журнал прошиється, нумерується його сторінки, ставиться друк і передається відповідальному за техобслуговування пожежного обладнання та зберігається в архіві після внесення записів.
Під час складання акту про перекочування рукавів, йому присвоюється порядковий номер і вказується дата складання. Тугоду ж вносять інформацію із членам Congy, яка створюється на підприємстві. Після внесення в акт усієї інформації щодо здійснених дій, за кількістю залучених рукавів із конкретикою, учасники комітетів підписують цей акт.
Поява журналів, складання актів необхідні для дотримання вимог, які пред'являються до перекатування рукавів. Також вони слугують для контролю технічного обслуговування пожежного обладнання на об'єкті.
ФІРМІ-СПЕЦІАЛІСТИ
Безумовно, кожне підприємство може самостійно спробувати перекачати пожежні рукави. Але необхідно враховувати, що відповідальність за стан протипожежного обладнання та їхнього технічного обслуговування покладена на відповідальних осіб і керівників підприємств. Не є фахівцями в цій галузі, зазвичай, під час перекачування рукавів допускається маса порушень, що виключено під час виконання цих робіт компаніями, які спеціалізуються на цьому виді послуг.
Компанія «ПОЖСЕРВІС» — провідна компанія на ринку протипожежних послуг в Україні. Ми володіємо всіма необхідними дозвільними документами та ліцензіями, професійними працівниками в цій сфері, сучасним обладнанням і виробничими потужностями. Зателефонуйте за номерами телефонів на сайті, й наші фахівці допоможуть на всі цікаві питання з протипожежних послуг і обладнання!
- Ціна: від 300 ₴